CUPRINS

• Dumnezeu ne iartă, în măsura în care îi iertăm și noi pe semenii noștri (pag. 1)
  • Rolul şi importanţa personalității Sfântului Ioan Gură de Aur în misiunea preoţească, astăzi (pag. 5)
  • Slujiri arhierești (pag. 7)
  • Înălțarea Sfintei Cruci, sărbătorită  la Focșani (pag. 10)
  • Biserică nouă pentru credincioșii Parohiei buzoiene Varlaam (pag. 11)
  • Hramul Mănăstirii Brazi din județul Vrancea (pag. 13)
  • Sfântul Teodosie de la Brazi, sărbătorit la Catedrala arhiepiscopală din Buzău (pag. 14)
  • Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop Ciprian a participat la sărbătoarea Sfântului Antim Ivireanul, în București (pag. 17)
  • Seminarul Teologic din Buzău a sărbătorit 180 de ani de la înființare (pag. 20)
  • Din viața Eparhiei (pag. 22)
  • Seminariștii buzoieni au început un nou an școlar (pag. 24)
  • «Despre eleganță, pur și simplu». Întâlnire a tinerilor buzoieni cu Sanda Țăranu și Iuliana Tudor (pag. 31)
  • Agenda de lucru (luna septembrie 2016) a Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Ciprian (pag. 32)