Vineri, 1 ianuarie

– a oficiat Liturghia Sfântului Vasile cel Mare şi Te Deum-ul de Anul Nou în Catedrala arhiepiscopală Înălţarea Domnului şi Sfinţii Trei Ierarhi din municipiul Buzău.

Duminică, 3 ianuarie

– a oficiat Sfânta Liturghie în biserica Parohiei Ghimiceşti din judeţul Vrancea.

Miercuri, 6 ianuarie

– a oficiat Sfânta Liturghie în Catedrala arhiepiscopală Înălţarea Domnului şi Sfinţii Trei Ierarhi din municipiul Buzău, după care a săvârşit Sfinţirea cea Mare a apei în aghiasmatarul din faţa locaşului de cult.

Joi, 7 ianuarie

– a oficiat Sfânta Liturghie în biserica Parohiei Vulturu de Sus din judeţul Vrancea, cu prilejul hramului locaşului de cult, închinat Sfântului Ioan Botezătorul.

Duminică, 10 ianuarie

– a oficiat Sfânta Liturghie în biserica Parohiei Sfântul Ştefan din municipiul Buzău.

Duminică, 17 ianuarie

– va oficia Sfânta Liturghie în biserica Parohiei Sfinţii Antonie şi Sava din municipiul Focşani.

Duminică, 24 ianuarie

– va oficia Sfânta Liturghie în biserica Parohiei Sfântul Ioan Botezătorul din municipiul Focşani. După Sfânta Liturghie, la ora 12:30, va săvârşi o slujbă de Te Deum, dedicată Unirii Principatelor Române.

Sâmbătă, 30 ianuarie

– va oficia Sfânta Liturghie în Catedrala arhiepiscopală Înălţarea Domnului şi Sfinţii Trei Ierarhi din municipiul Buzău, cu prilejul celui de-al doilea hram al locaşului de cult.

Duminică, 31 ianuarie

– va oficia Sfânta Liturghie în biserica Parohiei Beceni din judeţul Buzău.