Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Ciprian, Arhiepiscopul Buzăului și Vrancei, Parohia „Sfinții Împărați Constantin și Elena” din municipiul Râmnicu Sărat a organizat duminică, 18 decembrie 2022, concertul de colinde Să nu fii singur de Crăciun. Evenimentul a fost susținut de Grupul de copii „Melody” al Centrului Cultural „Florica Cristoforeanu”, coordonat de dna prof. Cristina-Maria Robe.

Formația râmniceană a prezentat un repertoriu de colinde tradiționale românești, ce a inclus și câteva momente poetice. Concertul s-a încheiat cu binecunoscutul colind „O, ce veste minunată!”, care a fost cântat cu emoție de toți participanții.

Părintele paroh Nicolae Cane a adresat un cuvânt de mulțumire și de felicitare, în numele Consiliului parohial, dirijorului Cristina Robe și membrilor Grupului „Melody”, pentru frumoasele colinde interpretate, apoi le-a oferit daruri.