CUPRINS

• Credința puternică, însoțită de post și rugăciune, îndepărtează duhurile necurate (pag. 1)
  • Coliturghisire arhierească la Catedrala Copiilor „Sfântul Sava” din Buzău (pag. 6)
  • Înaltpreasfințitul Părinte Ciprian, Arhiepiscopul Buzăului și Vrancei, sfințind casa praznicală din curtea bisericii Parohiei Suraia I, județul Vrancea (pag. 7)
  • Slujire arhierească în biserica „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” din Ghimicești, județul Vrancea (pag. 8)
  • Catedrala Voievodală „Adormirea Maicii Domnului” din Buzău și-a sărbătorit hramul (pag. 10)
  • Ceremonii religioase și militare dedicate centenarului bătăliei de la Mărășești (pag. 11)
  • Cele cinci noi clopote ale Catedralei Arhiepiscopale din Buzău au fost sfințite (pag. 13)
  • Ostenitori de la Centrul Eparhial din Buzău, în Pelerinaj la Sfântul Munte Athos (pag. 14)
  • Editorial – Părintele Ioan Boboc (pag. 16)
  • Scrisoare către cei ce denigrează Biserica (pag. 21)
  • Interviu – Amintirea lăsată de părintele Ioan Boboc… (pag. 22)
  • Crâmpeie din viața și activitatea Mitropolitului Antonie Plămădeală, evocate de pe vremea când păstorea ca episcop al Eparhiei Buzăului (pag. 24)
  • Scara duhului sau cele 24 de trepte pe calea desăvârșirii, în viziunea Pr. Ioan Șt. Boboc (pag. 28)
  • Agenda de lucru (luna august 2017) a Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Ciprian (pag. 31)