În perioada 6-30 ianuarie 2015, Înaltpreasfinţitului Părinte Ciprian, Arhiepiscopul Buzăului şi Vrancei, va sluji după următorul program:

Marţi, 6 ianuarie

– va oficia Sfânta Liturghie în Catedrala arhiepiscopală „Înălţarea Domnului“ din municipiul Buzău, cu prilejul praznicului Botezului Domnului, şi apoi slujba Aghiasmei Mari în aghiasmatarul din incinta locaşului de cult.

Miercuri, 7 ianuarie

– va oficia Sfânta Liturghie în biserica Parohiei Hânguleşti din judeţul Vrancea.

Duminică, 11 ianuarie

– va oficia Sfânta Liturghie în biserica Parohiei Mierea din judeţul Buzău.

Duminică, 18 ianuarie

– va oficia Sfânta Liturghie în biserica Parohiei „Sfântul Dumitru“ – Bahne din municipiul Focşani.

Duminică, 25 ianuarie

– va oficia Sfânta Liturghie în biserica Parohiei Vâlcelele din judeţul Buzău.

Vineri, 30 ianuarie

– va oficia Sfânta Liturghie în Catedrala arhiepiscopală „Înălţarea Domnului“ din municipiul Buzău, cu prilejul sărbătorii Sfinţilor Trei Ierarhi: Vasile cel Mare, Grigorie Teologul şi Ioan Gură de Aur, care constituie cel de-al doilea hram al locaşului de cult.