CUPRINS

• Sfinții români sunt eroi ai credinței și elită a Bisericii noastre strămoșești (pag. 1)
  • Slujiri arhiereşti (pag. 7)
  • La Putna (pag. 11)
  • Viața – dar făcut omului de către Dumnezeu (pag. 12)
  • Vizite arhierești (pag. 14)
  • Din viaţa Eparhiei (pag. 19)
  • Salon Naţional de Literatură şi Artă pentru Copii şi Tineret la Vintileasca, județul Vrancea (pag. 21)
  • Corul Vlaho-Bizantin al Arhiepiscopiei Buzăului și Vrancei a obținut premiul I la Festivalul-Concurs Internațional pentru Copii și Tineret «Gavriil Musicescu» de la Iași (pag. 23)
  • Arhiepiscopia Buzăului și Vrancei a sprijinit organizarea taberei de familie «Din Putna Vrâncioaiei în Putna lui Ștefan» (pag. 24)
  • Episcopul Chesarie Căpățână – slujitor exemplar al Bisericii și al Patriei (pag. 26)
  • Sfântul Daniil Sihastrul – 520 de ani de la trecerea în veșnicie (pag. 29)
  • Agenda de lucru (luna iulie 2016) a Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop Ciprian (pag. 32)