CUPRINS

• Mântuitorul Iisus Hristos este Domnul vieții și al morții (pag. 1)

• Trei ierarhi au sfințit noua biserică din Lopătari, județul Buzău (pag. 5)

• Cuvânt de laudă la Sfântul Sfințit Mucenic Ciprian, al Sfântului Grigorie Teologul (pag. 6)

• Hramul bisericii „Sfânta Cuvioasă Parascheva” din Buzău. Înaltpreasfințitul Părinte Ciprian a săvârșit Sfânta Liturghie (pag. 7)

• Slujba de sfințire a bisericii Parohiei Aliceni, județul Buzău (pag. 9)

• 20 de ani în Siberia, un spectacol pus în scenă la teatrul „George Ciprian” din Buzău. Evenimentul a fost organizat de Arhiepiscopia Buzăului și Vrancei (pag. 12)

• Preafericitul Părinte Anastasie al Albaniei, pentru a treia oară în România (pag. 13)

• Corul „Vlaho-bizantin” al Arhiepiscopiei Buzăului și Vrancei a obținut medalia de aur la Festivalul-Concurs „Lăudaţi pe Domnul!” (pag. 14)

• Ziua Mondială a Profesorilor, la Seminarul Teologic Ortodox „Chesarie Episcopul” din Buzău (pag. 15)

• Proiectul „Caravana Prieteniei” a ajuns la Nistorești și Vrâncioaia, județul Vrancea (pag. 16)

• Festivalul național „Ambasadorii culturii buzoiene”, la a doua ediție (pag. 17)

• Preotul Constantin Stoicescu – „Om de mare valoare sufletească” (pag. 20)

• Interviu cu Octavian Stoicescu, fiul părintelui Constantin Stoicescu (pag. 24)

• Penitenciarul Râmnicu Sărat – Loc de martiraj al elitei românești (pag. 26)

• Agenda de lucru a Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Ciprian (pag. 30)