În perioada 12-28 decembrie 2014, Înaltpreasfinţitului Părinte Ciprian, Arhiepiscopul Buzăului şi Vrancei, va sluji după următorul program:

Vineri, 12 decembrie

– va oficia Sfânta Liturghie în biserica Parohiei „Sfântul Spiridon“ din municipiul Buzău, cu prilejul hramului.

Duminică, 14 decembrie

– va oficia Sfânta Liturghie în biserica Parohiei Păuneşti I din judeţul Vrancea.

Duminică, 21 decembrie

– va oficia Sfânta Liturghie în biserica Parohiei Spătaru din judeţul Buzău.

Joi, 25 decembrie

– va oficia Sfânta Liturghie în Catedrala arhiepiscopală „Înălţarea Domnului“ din municipiul Buzău, cu prilejul praznicului Naşterii Domnului.

Sâmbătă, 27 decembrie

– va oficia Sfânta Liturghie în Catedrala voievodală „Adormirea Maicii Domnului“ din municipiul Buzău, cu prilejul sărbătorii Sfântului Arhidiacon Ştefan.

Duminică, 28 decembrie

– va oficia Sfânta Liturghie în biserica Parohiei „Sfântul Gheorghe“ – Armeni din municipiul Focşani.